zamosc.tv

Śladami Twórców Niepodległej

dodano: 16 października 2018, źródło: gminazamosc.pl

Gra terenowa pod patronatem Wójta Gminy Zamość w ramach gminnych obchodów Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

REGULAMIN
Cel:
– popularyzacja wiedzy na temat Narodowego Święta Niepodległości i jego zamojskich twórców;
– popularyzacja aktywnej formy spędzania czasu wolnego;
– nauka i sprawdzian poruszania się z mapą po terenie;
– integracja dzieci i młodzieży MDP OSP oraz innych organizacji z terenu Gminy Zamość.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem (w skrócie GOKGZ) przy współpracy z Zarządem Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu oraz pomocy organizacyjnej UKS Azymut Siedliska.
Termin i miejsce: 10.11.2018 r. – miasto Zamość.
Gra polega na odnalezieniu miejsc zaznaczonych na mapie i udzieleniu odpowiedzi na pytania zawarte na karcie odpowiedzi. Drużyny otrzymują kartę z pytaniami i mapę z zaznaczonymi punktami, gdzie można uzyskać odpowiedź na pytania; na pytania dodatkowe odpowiadamy korzystając z dowolnego źródła, np. internet (o kolejności decyduje poprawność odpowiedzi i czas).
Uczestnicy: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców i dziewcząt, działające przy jednostkach OSP z terenu Gminy Zamość, oraz szkolne drużyny harcerskie. Każda drużyna licząca od 3 do 10 osób musi być pod opieką dorosłego opiekuna. Gra odbywa się przy nieograniczonym ruchu ulicznym więc uczestnicy poruszają się po trasie z zachowaniem przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i pieszych, i w miarę możliwości powinni być wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Limit czasu na przejście trasy: 1 godz. Całą trasę drużyny pokonują razem, bez rozdzielania się.
Po przybyciu na określoną w momencie startu metę, należy oddać obsłudze gry wypełnioną kartę zadań. Punkty przyznawane są za pełne odpowiedzi.
Gra odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.
Zgłoszenia: zgłoszenia drużyn wraz z liczbą osób w drużynie należy dokonać do dnia 31.10.2018 r., osobiście lub telefonicznie, do biura administracji GOKGZ, ul. Peowiaków 92, pok. 24, K.Czerwieniec – kom. 797384702.
Przebieg:
Godz. 10.00 – spotkanie uczestników – parking przy Bramie Szczebrzeskiej i przejście na Rotundę.
Godz. 11.00 – rozpoczęcie gry – klub Spółdzielni Socjalnej Sami Swoi – Nowa Brama Lubelska.
Godz. 13.00 – podsumowanie

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz