zamosc.tv

Kradł portfele, usłyszał zarzuty

dodano: 16 października 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

18-latek z Zamościa podejrzewany o dokonanie kradzieży portfeli na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre usłyszał zarzuty. Prokurator na wniosek policji zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, natomiast sąd zdecyduje o wysokości kary.

W minioną niedzielę trzy kobiety powiadomiły dyżurnego zamojskiej komendy o tym, że będąc na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre zostały okradzione. Z ich torebek zniknęły portfele. Sposób działania sprawcy był podobny – wykorzystywał moment, kiedy przy stoisku handlowym tworzył się tłok i wówczas niezauważony dokonywał kradzieży. Jedna z kobiet, 25-latka, utraciła kilkadziesiąt złotych oraz dowód osobisty i kartę bankomatową. Natomiast 40-latka z gminy Nielisz straciła w ten sposób dowód osobisty, prawo jazdy oraz pieniądze w kwocie ponad 300 zł. Trzecia z pokrzywdzonych, 53-letnia kobieta - dowód osobisty, kartę bankomatową oraz ok. 300 zł.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że kradzieży tych dokonał 18-latek z Zamościa. Wczoraj został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, składając wyjaśnienia przyznał się do ich popełnienia. Na wniosek komendy Prokurator Rejonowej w Zamościu w stosunku do 18-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Natomiast o wymiarze kary zdecyduje sąd, który za tego typu przestępstwo może orzec nawet karę pozbawienia wolności do lat 5.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz