zamosc.tv

Tymczasowy areszt za oszustwo metodą na policjanta

dodano: 14 stycznia 2019, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Na wniosek Policji i Prokuratury sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 28-latka. Mężczyzna brał udział w wyłudzeniu pieniędzy metodą na tzw. policjanta. Podejrzany jest o 5 takich czynów. Podając się za pracownika prokuratury na pozytywne załatwienie sprawy wypadku drogowego odebrał łącznie od pokrzywdzonych 50 tys. zł.

W piątek policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego realizując ustalenia funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 28-latka z Lublina. Mężczyzna był już gotowy do odbioru pieniędzy od trzech mieszkanek powiatu bialskiego z którymi kontaktowali się fałszywi policjanci informując o wypadku syna bądź córki. Następnie telefon przekazywany był osobie podającej się za członka rodziny, która twierdziła, że jest sprawcą tego zdarzenia i potrzebuje pieniędzy na kaucję, bo jeśli jej nie wpłaci to zostanie zamknięta w więzieniu. Dzięki działaniom policjantów w tych trzech przypadkach nie doszło do przekazania pieniędzy.
Lubelscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu udowodnili 28-latkowi dokonanie jeszcze w ubiegłym tygodniu dwóch oszustw metodą na policjanta. Mężczyzna podając się za pracownika prokuratury na pozytywne załatwienie sprawy wypadku drogowego odebrał łącznie od dwóch starszych mieszkanek naszego województwa 50 tys. zł.
Wczoraj 28-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty oszustwa i trzy jego usiłowania. Następnie trafił przed oblicze sądu, który przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz