zamosc.tv

Policjanci zatrzymali mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą na "policjanta"

dodano: 04 kwietnia 2019, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą na "policjanta" . Biorąc udział w przestępczym procederze odebrał pieniądze z mieszkania pokrzywdzonej. Starsza pani została oszukana na kwotę ponad 50 tys. zł. Zatrzymany został dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspierani przez chełmskich kryminalnych zatrzymali wczoraj 31-letniego mieszkańca gminy Dorohusk. Jak ustalili śledczy, mężczyzna uczestniczył w procederze wyłudzania pieniędzy metodą na tzw. "policjanta". W lutym br. odebrał ponad 50 tysięcy złotych z mieszkania 88-letniej chełmianki. Kobieta otrzymała wcześniej telefon od mężczyzny podającego się za policjanta z informacją, że jej syn miał wypadek, w którym ktoś zginął. Dzwoniący zażądał pieniędzy, które miały pomóc w korzystnym załatwieniu sprawy. Starsza pani była przekonana, że pomaga synowi.
Zatrzymany 31-latek dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny został  zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 13:15, 05 kwietnia 2019 przez: popieram

Brawo- dobre działania policji. Wykrywać i surowo karać Zacytuj